• Súťaž maliarov

• Bystrickí maliari najlepší

V dňoch 22. 11. – 23. 11. 2007 sa s finančnou podporou firiem Cech maliarov Slovenska, Primalex Slovakia, Color Expert, Rigips Slovensko v SOU stavebnom Považská Bystrica – v COP Považské Podhradie uskutočnil 4. ročník celoslovenskej súťaže žiakov v učebnom odbore maliar pod názvom „Mladý maliar 2007“.

Záštitu nad touto súťažou mal Trenčiansky samosprávny kraj Trenčín zastúpený Mgr. Katarínou Duchovou, poverenou vedením odboru školstva.

Žiaci sa veľmi činili a počas súťaže ukázali, že maliarčina nie je iba remeslo, ale aj kus umenia. Ani jedno družstvo sa nemuselo hanbiť za to čo vytvorili a iste by sa našlo mnoho záujemcov, ktorí by si radi upravili byt rôznymi technikami, ktoré predviedli žiaci. Viaceré boli  hodné aj  skúseného odborníka. Družstvo žiakov SOU stavebného v zastúpení: Miroslav Kubiš a Štefan Blaščák obhájilo minuloročné prvenstvo SOU (v roku 2003 – 1. miesto, v r. 2004 – 2. miesto, v r. 2005 – 1. miesto). Aj takýmto spôsobom poďakovali za serióznu prípravu majstrovi OV p. Petrovi Šebákovi, ktorý sa súťaže, žiaľ, pre dlhodobú PN nemohol zúčastniť.

Chceme veriť, že na Slovensku sa aj v oblasti stavebníctva nájde viac firiem ochotných investovať do školstva, napr. aj formou organizovania odborných súťaží.

Výsledky súťaže:

1. miesto – SOU stavebné Považská Bystrica        112,80 bodov

2. miesto – ZSŠ Levice                                               101,20 bodov

3. miesto – SOU stavebné Nitra                                  92,40 bodov

4. miesto – SOU stavebné Košice                               83,60 bodov

5. miesto – ZSŠS Liptovský Mikuláš                           82,40 bodov

6. miesto – ZSŠ Poprad                                              66,40 bodov

Treba však konštatovať, že víťazmi boli všetci, pretože našli odvahu sa stretnúť a aj na verejnosti ukázať svoje vedomosti a skúsenosti.