• Nitra 2013

• NÁRODNÁ SÚŤAŽ NITRA 2013

18 - 19. apríla 2013 som sa zúčastnil Národnej súťaže žiakov v odbore murár, ako pedagogický doprovod. Národnú súťaž pre žiakov stredných odborných škôl pripravila Skills Slovakia a súťaž SUSO v Nitre, spoločne so ŠTÁTNYM INŠTITÚTOM ODBORNÉHO VZDELÁVANIA ŠIOV. Bolo to nulté spoločné kolo Skills Slovakia a Súťažnej stavebnej prehliadky stavebných remesiel SUSO na výstavisku Agrokomplex Nitra počas výstavy GARDENIA 2013. Žiaci našej školy si v súťaži rozvíjajú komunikačné a odborné zručnosti, učia sa pozitívnemu prístupu k práci, k tvorivej sebarealizácii v ekonomike voľného trhu a k prispievaniu k rozvoju regiónu. Podnikateľské subjekty zároveň dostávajú príležitosť zviditeľniť svoje portfólio pre študentov i verejnosť a získať potenciálnych zamestnancov, obchodných partnerov či klientov.

V tejto súťaži žiaci našej školy obsadili prvé miesto, čo nám zároveň zaručilo priamy postup do finále medzinárodnej súťaže FOR ARCH PRAHA. Súťaž pozostávala z teoretickej a praktickej časti. V praktickej časti súťažiaci realizovali fasádne omietky, komíny a murovali podľa výkresovej dokumentácie. V súťaži sa Milan Adamčík a Milan Rastislav Staňo umiestnili na prvom mieste. Praktické zručnosti a odborné vedomosti, ktoré súťažiaci preukázali na súťaži plne využijú v praxi a budú najlepším príkladom, pre ďalších žiakov našej školy. O odborníkov v tomto remesle je na trhu práce veľký záujem. Aj takáto forma priblížila túto profesiu mladým ľuďom, ktorí sa v súčasnosti rozhodujú nad výberom svojho povolania.

MEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ UČŇOV MURÁR, NITRA 2013

24 - 26. apríla 2013 som sa zúčastnil medzinárodnej súťaže učňov Murár, ako pedagogický doprovod. Medzinárodnú súťaž pre žiakov stredných odborných škôl pripravila SOŠ NITRA, kde študenti prakticky rozvíjajú komunikačné a odborné zručnosti, učia sa pozitívnemu prístupu k práci, k tvorivej sebarealizácii v ekonomike voľného trhu a k prispievaniu k rozvoju regiónu. Podnikateľské subjekty zároveň dostávajú možnosť zviditeľniť svoje firmy pre študentov i verejnosť a získať potenciálnych zamestnancov, obchodných partnerov či klientov.

Bol to jubilejný 20. ročník medzinárodnej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí v učebnom odbore murár. Súťaže sa zúčastnilo 22 dvojčlenných družstiev zo Slovenska, Česka a Maďarska. Súťaž pozostávala z teoretickej a praktickej časti. V praktickej časti súťažiaci murovali a omietali podľa výkresovej dokumentácie.

Verím, že praktické zručnosti a odborné vedomosti, ktoré súťažiaci preukázali na súťaži plne využijú v praxi a budú najlepším príkladom, pre ďalších žiakov našej školy. O odborníkov v tomto remesle je na trhu práce veľký záujem, no zároveň veľký nedostatok. Aj takáto forma priblížila túto profesiu mladým ľuďom, ktorý sa v súčasnosti rozhodujú nad výberom svojho povolania. Že je to profesia žiadaná a dôležitá pre rozvoj stavebníctva, potvrdili aj prítomní odborníci z oblasti stavebníctva.

18. ročník medzinárodnej súťaže v učebnom  odbore murár v Nitre

Dňa 13. 4. - 15. 4. 2011 sa konal 18. ročník medzinárodnej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí v učebnom  odbore murár v Nitre.

Súťaže sa zúčastnilo 22 dvojčlenných družstiev zo Slovenska, Česka a Maďarska.  Súťažili jednotlivci aj družstvá.

V súťaži jednotlivcov bolo poradie nasledovné:

1. miesto - Ľuboš Varga, SOŠ Nitra

2. miesto - Roman Prostredný, SOŠ Nitra

3. miesto - Jakub Galko, SOŠ Považská Bystrica

V súťaži družstiev bolo poradie nasledovné:

1. miesto - SOŠ Nábrežie mládeže 1 Nitra

2. miesto - SOŠ Považská Bystrica